csütörtök

Természetes gyógymódok
(ezek tűnnek hatásosabbnak és lényegesen olcsóbbak, ráadásul az egészségedet is kímélik)


Első lépés: BESZERZÉS

.. 1 üveg 100 %-os teafaolaj, ami 800 forintért kapható a patikákban, gyógynövényboltokban, a DM-drogériákban, a Rossmann-boltokban és a www. pharmateam-online.com is találtok teafaolaj termékeket. JomTom kínálata: 700 Ft/10 ml
. 1 üveg grapefruit olaj, 1200 Ft gyógynövényboltokban, DM-drogériákban (Bioextra a neve), és a Rossmann-boltokban. Jomtom kinálata: 1.100 Ft/10 ml
. 1 csomag papír körömreszelo,
. 1 csomag arclemosó vattapamacs/lap,
. 1 csomag fültisztító,
. 2 pár gumikesztyű,
. 1 üveg formalin, ami gyógyszertárban és recept nélkül kapható,
. több üveg 20%-os ecet,
. több fej fokhagyma.


Második lépés: CÉLSZERSZÁMOK FERTŐTLENÍTÉSE


Ami nem fém eszköz, azt dobd ki és vegyél belőle újat. Drága mulatság, viszont legalább a fém eszközöket sterilizálhatod, így meg már nem is olyan vészes a dolog.
Hogyan tedd? Hát gumikesztyűt húzol és átkened formalinnal őket. Ha azonnal szeretnéd használni valamelyiket, akkor talán a tömény domestosban való 20 perces áztatás, majd alapos leöblítés is segíthet.


Harmadik lépés: KÖRMÖK ÁPOLÁSA


Vágd le a körmeidet minél rövidebbre, így jobban be tudsz majd hatolni alá és kevésbé tud megtelepedni alatta a gomba. Mindig a beteg köröm legyen az utolsó, amihez nyúlsz, nehogy megfertőzd a többit is. Aztán a beteg körmöd felületét körömreszelővel (legjobb, ha papír reszelőt használsz, amit a végén kidobhatsz) annyira reszeld le, hogy egészen puha legyen, így majd jobban áthatol rajta bármi, amiben áztatni fogod, vagy amivel kenegeted. Végül a köröm alatt lévő törmeléktől is tisztítsd meg az érintett körmöket. A művelet után fertőtlenítsd az ollót, vagy fémreszelőt újra!


Negyedik lépés: KÖRMÖK ÁZTATÁSA


2 liter vízhez, 2 dl 20%-os ecet és pár gerezd összetört fokhagyma kell (ebben legalább 20 percig áztasd a lábad, a körmöd mindenképp lepje el a víz, tehát ha nagy lavórod van, akkor 3 liter, 3 dl és így tovább). Azért ajánlott épp este csinálni, mert 1-2 óra kell, míg elillan a lábadról a fürdővíz csodás illata ? Ha mégis gyorsan szeretnél megszabadulni a bűztől, akkor újabb 10 percre szódabikarbónás vízbe áztasd a lábad. Az áztatást minden este végezd el, mert a kis drágáknak elég egy nap is, hogy visszavegyék a terepet tőlünk, és ismételd meg legalább kilencvenszer!

További lehetséges áztatók:
. almaecet a rendes ecet helyett, medvehagyma a fokhagyma helyett,
. körömvirág és izsópfű a fokhagyma helyett,
. tengeri só a fokhagyma helyett. (JomTom kinálata: Himalája fürdősó - Holt-tengeri fürdősó)

Mind a fokhagymát, mind az ecetet elfelejtve lehet rakni a vízbe csak
. grapefruitmag olajat (de nem az alkoholos verziója),
. jódot,
. hidrogénperoxidot,
. Neomagnolt (2 tabletta egy kis lavór meleg vízbe),
. CLARA Sept folyékony szappant,
. sőt van aki a vizelet felhasználása mellett érvel, ami a közhiedelemmel ellentétben steril, már ha egészséges a gazdája.

Van olyan is, aki minden nap más-más szert használt. Az Ő egy hetes receptje:
. 1. nap - teafaolaj,
. 2. nap - jód,
. 3. nap - grapefruolaj,
. 4. nap - hyperol,
. 5. nap - kakukkfűolaj,
. 6. nap - hypermangán,
. 7. nap - 2%-os rézgálic.


Ötödik lépés: ESTI KENEGETÉS, DUNSZTOLÁS


Egy orrcseppes üvegbe, vagy egy kisméretű, pumpás flakonba (pl. hajvégápoló szérumé) 2 nagy gerezd fokhagymát belepréselsz és felöntöd 20%-os ecettel, majd egy félbevágott sminklemosó párnát átitatsz a lötyivel, rányomod a körmödre és ráhúzod a levágott gumikesztyű ujját. Hagyd rajta amíg jól esik vagy nem csíp az ecet. Ha már nincs nyár, tehát másnap nem papucsban fogsz flangálni, akkor egész éjszakára ne alkalmazd, mert szellőzni is kell valamikor a körmödnek. Az ecet bizony igénybe veszi a bőrt, így célszerű valami természetes alapú, hidraltáló krémmel (például shea vaj vagy körömvirág) bekenni a bőrt a kiszáradás megelőzésére, de a körmödre ne kenj, az inkább szellőzzön az éjszaka folyamán.

Hatodik lépés: REGGELI KENEGETÉS


Reggelente macerás, hosszú és büdös megoldás lenne az ecetes lábfürdő, ezért 100%-os teafaolajjal kell bekenni a körmöket (ha lehet a köröm alá is menjen), amihez a célszerszám egy fültisztító pálcika. Csöppents rá egy cseppet és kend be a körmöt, mintha csak lakkoznád. Meglepő módon kis idő múlva eltűnik majd az olaj, azaz beszívja a köröm és nem is túl büdös, tehát akár papucsban is ki lehet menni vele az utcára. Bár a leírása szerint bőrrel nem érintkezhet, de ha mégis hozzáér a körömágyhoz, akkor sem okoz problémát.

További lehetséges kenegetők:
. grapefruitmag olaj,
. oregano olaj,
. teafaolajos lábkrém,
. körömvirág krém,
. propolisz tinktura (méhésznél szerezd be),
. ezüstkolloid (a bekent bőrfelületet ne érje napfény, három üveg kell a kúrához, ami összesen 7500+postaköltségbe kerül majd és a www.bioszallito.hu oldalon tudod megrendelni.
A flavin ezüstkolloidja fél liter és 1700 forint. A ketto között a vízben oldott ezüst mennyisége a különbség. Az ezüstkolloidról bővebb cikk: http://kisparna.hu/cikkek.php?id=94 ),
. jódtinktúra,
. szaliciles jód,
. Phyto Nagelprotector (naponta 2x kell kenni, 300 alkalomra elég és 7130 forintba került 1 évvel ezelőtt, recept nélkül is kapható),
. Batrafen oldat,
. Exoderil oldat,
. KODAN spray,
. Clarasept Derm spray,
. Chinofungin spray,
. Baricidal36 fertotleníto,
. UNGUIR folyadék, beszerzési helye: http://www.1meg1.eu/1meg1/ (2.000 Ft körül)
. vagy bármilyen gyógynövény szaküzletben kapható "gombásodást gátló lábápoló spray".

Egy biológus a saját készítményét ajánlja (nem tudom hol kapható):
1 teáskanál "zeanett" + 1liter meleg vízben feloldani és a talpat, körmöt áztatni benne.
A felpuhult körmöt, bőrt alaposan le kell dörzsölni, majd tiszta vízzel leöblíteni. A kezelést 1 héten 2-3x kell ismételni. Ezen felül 1 kávéskanál "zeanett" + 1dl vizet össze kell keverni, és ezzel ecsetelni a beteg körmöt másnaponként.

Egy amerikai honlapon a ZetaClear-t ajánlják.
Összetétele a tájékoztató alapján (nem teljeskörű): teafa olaj, citromfű olaj, szegfűszeg olaj, arsenicum album és thuja occidentalis homeopátikus szerek. Utóbbiak hasznosak az elszineződött, rétegesen tördelt és morzsolódó körmök kezelésére.
http://www.toenailfungus.org/recommended-toenail-fungus-cure-zetaclear.htm

forrás: http://www.jomtom.hu/koromgomba.html

2 megjegyzés:

Névtelen írta...

Ecet (és víz): legolcsóbb, egyetlen alkalom után megöli a gombákat, gyors, egyszerű elkészíteni, természetes.

A ti módszeretek: drága, több alkalommal kell használni, időigényes, körülményes, és a természetességről is vitatkozhatnánk.

És hülyeséget ne írjunk... az ecet csak tömény, nagy mennyiségben "büdös", ellenben a lábáztatós formájában semmi baj nincs vele, hamar elillan a szaga.

Névtelen írta...

Olló, reszelő és HYPO! A lényeg az, hogy a beteg rész felett amennyire csak lehet vágjuk a körmöt rövidre. Ezután vékonyítsuk el a köröm felületét amennyire csak lehet, hogy a fülpáclikával felvitt HYPO (igen, hígítatlan szürke flakonos háztartási fehérítő) könnyebben behatolhasson a köröm mélyebb rétegeibe. Előzőleg nem árt kiáztatni a lábat valamilyen módszerrel (a fentiekben ismertettek párat). Én a kezemen elterjedt körömgombámat gyógyítottam nagy sikerrel. Nekem a kezemen olyan gomba nőtt, ami a köröm széléről a köröm alatt terjedt befelé, és ezért nagyon nehéz volt kezelni. Mivel a gomba megeszi a köröm alsó rétegét, felülről nehéz bejuttatni bármit is, ameddig a köröm nincs reszelővel elvékonyít a beteg körömrész felett, oldalról pedig a gomba a terjedése során egy olyan elhalt anyagréteget hagy maga után, amin egy idő után szintén nem sok minden szer juthat be a célterületre. Azonban ha a körmöt tövig vágjuk, majd elvékonyítjuk reszelővel a beteg rész felett, akkor “beelőzhetjük” a további terjedését az által, hogy a felé ecsetelt HYPO behatol a körömbe, és kifejti hatását. A HYPO nálam nem irritálta a bőrömet. A gomba elterjedtségének a stádiumától függően több kezelés is szükséges lehet, de a HYPO nagyon hatékony, már egy kezelés után is megfelelően előkészítve a terepet látványos a hatása. A másik fontos dolog, hogy zoknikat, lábbeliket és körömápoló készletet fertőtleníteni kell, továbbá étrendi és életmódbeli változtatások is szükségesek lehetnek. A gombát a túlzott cukorbevitel, alkoholfogyasztás stb. segít életben tartani, tehát a gomba sok esetben egy helytelen élet és gondolkodásmódra is felhívja a figyelmet.